Chcete dostávat informace o novém díle do zpráv? Přidejte si náš profil CARROUSEL POVÍDKA a dostávejte info hned, když se objeví nový díl... x))

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003578337012

Srpen 2012

Carrousel 34. díl

24. srpna 2012 v 3:56 Carrousel
Autor: Kitty & Amy
PS: Omluva za velikánskou pauzu nestačí...
Brzy se objeví další díl. Děkujeme těm, kteří čtou naší povídku a ještě více, těm, kteří komentují. Jsme za to nesmírně vděčné x))

34. díl

"Jsem doma" houkl Eda, když vešel do maringotky.
Odpovědi se mu však nedostalo. Nikdo tu nebyl. Chlapec tiše vydechl, posadil se. Bylo mu vše líto.
"Překvapení," otevřeli se dveře, kde stála jeho matka s otcem. Každý drželi jeden dárek.
"Ahoj," nahraně se usmál Eda. Neměl náladu řešit s nikým, proč je smutný.
"Ahoj miláčku," usmála se máma, přešla k chlapci a políbila ho na tvář. "Veselé Vánoce," předala mu dárek. Jeho otec udělal to samé.
"Děkuji," uculil se mile Eda. Začal rozbalovat netrpělivě dárky.
"Mami! Tati!" chlapcovi oči se rozzářili, když v jednom z dárků našel mininotebook a ve druhém myš. "To jste neměli."
"Mysleli, jsme, že budeš rád ve spojené s kamarády, až odtud odjedeme," usmála se matka. Netušila co se před necelou hodinou odehrálo.
"Děkuju," kývl. Vzal si své dva dárky, položil si je na postel. "Taky pro vás něco mám" vytáhl dvě malé krabičky. Dal to rodičům.
I oni poděkovali za dárky. Chystali se odejít, když v tom chlapec s vínovými vlasy lehce uchopil maku za ruku. "Počkej," zašeptal.
"Chtěl… bych si promluvit," sklopil oči, nevěděl jak přesně se zeptat, ale došlo mu, že potřebuje radu.
"Děje se něco miláčku?" šeptla matka se strachem v hlase.
"Ne... já jen, chtěl jsem se zeptat jak si… poznala, že táta je ten pravý," zamumlal stydlivě.
"Jak se, to poznala?" pozdvihla matka obočí.
"Ano, jak si věděla, že zrovna s tátou chceš žít." Zadíval se na ní.
"Milovala jsem ho… hrozně moc, chtěla sem s ním zůstat ať by se dělo cokoliv." Usmála se. "Je ve tvém životě taky někdo takový? Ten jak hraje na bicí?" usmála se.
"Jak… jak o něm víš?" vyvalil oči chlapec.
"Říkal si o něm hned první den, ještě si pamatuju tvá slova. Řekl jsi 'Maminko, já se zamiloval'." Usmála se mile žena
"Zamiloval jsem se do Chrise," kývl Eda. "Ale… teď je tu další kluk, jsou dva a já... chodil s oběma a dnes jsem se s oběma rozešel."
"Tys… chodil s oběma? A… spal si s nimi?" zajímala se máma vážně. Nechtěla, aby její syn byl nějaký kluk, se kterým se vyspí každý.
"Ne, neboj," zalhal.
"No a na co se tedy přesně ptáš mě? Nějak nechápu spojitost miláčku." Šeptla něžně.
"Nechci je opustit, miluju je… oba, ale nemůžu být s oběma a… za dva měsíce odjíždíme má to cenu? Ale, chtěl bych tu zůstat a být s nimi. Teda ne s oběma, ale… já nevím co dělat." Těžce vydechl.
"Koho miluješ víc?" zajímala se žena.
"Já nevím, oba."
"Edo, nemůžeš oba milovat stejně."
"Chrise," zašeptal skoro neslyšitelně mladík.
"Tak buď s ním, dva měsíce jsou ještě dlouhá doba a pak se to nějak udělá. Třeba by mohl přijet na návštěvu až bychom byli v nějakém okolním městě." Usmála se.
"Nemůžu s ním být, je to nefér vůči Andymu, nemůžu mu tak ublížit." Namítl.
"A oběma ublížit můžeš?"
"Není to fér,"
"Edo, ale to nebylo ani to, že sis začal s dvěma chlapci najednou. Na co si myslel?" žena založila ruce na prsou.
"Říkal jsem ti, že ke mně Chris ze začátku nebyl zrovna vlídný. A já bych se k němu jinak nedostal, musel sem začít chodit s Andym, abych se dostal do jejich party a pak se vše seběhlo tak rychle. A já začal chodit s Chrisem. Tajně, ale pak se Andymu stala nehoda a já za to teoreticky mohl a opustit ho by bylo strašný a…"
"Edo! Zpomal." Přerušila ho jeho matka, z Edy slova padala tak rychle, že to žena sotva vnímala a dávala dohromady.
"Promiň," broukl.
"Co kdybychom se najedli? Máme od včerejška bramborový salát a řízek, dáš si?" usmála se.
"Nemám hlad, maminko," zašeptal Eda zničeně. Bylo mu strašně.
"Edo, vyřeší se to, slibuju," kývla. "Nandám nám jídlo." Žena vstala a odešla připravit talíře s jídlem. Když vše bylo nachystané. Udělala si celá rodina opožděnou štědrovečerní večeři.
"Pomůžeš mi s nádobím?" šeptla matka, když všichni dojedli. Chlapec s vínovými vlasy kývl, sesbíral ze stolu prázdné talíře a odnesl je.
"Povíš mi tedy, co přesně se stalo?" šeptla.
"Je to moc dlouhý příběh."
"A my máme spoustu času," kývla žena. Mile se usmála a začala mýt nádobí.
Eda se dal do vyprávění.
Pověděl jí vše, jak potkal kluky, jak se k nim dostal do party. Začátek chození s Andreasem. Tajný vztah s Chrisem. Nenávist od Sama. Zjištění, že Andy a Chris nebyli pouze přátelé. To jak se s Andym hádali a on ho strčil pod auto. Blonďákovo ochrnutí. Vztah z lítosti. Láska…
"Dobře, ale Edo, to zní jako, kdybys miloval Chrise, ale s Andym byl pouze kvůli té nehodě." Šeptla.
"Ano, zezačátku to tak bylo, ale… já se do něj asi zamiloval… Vím, že to není tak silné jako u Chrise. Když sem s ním… Cítím se v bezpečí, cítím, jak se ho potřebuju dotýkat, trávit s ním každou vteřinu. Jak si přeju, aby se zastavil čas… Jenže s Andym. Cítím se s ním hezky, dělá mi dobře, když se směje, když mu můžu pomoct, a…"
"Edo, ale to pořád nezní jako láska to co říkáš u Andrease."
"Mami," zamručel Eda, byl přesvědčen, že miluje oba dva.
"Já vím, že nechceš ublížit Andreasovi, ale zasloužíš si štěstí, zasloužíš si být šťastný a to… jak se usmíváš, když mluvíš o tom černovlasém chlapci, naznačuje, že s ním opravdu šťastný jsi." Usmála se.
Eda jen sklopil oči, docházelo mu, že má jeho matka pravdu. Chris byl pro něj ten pravý, ten který ho mohl udělat šťastným. Ten, který mohl udělat jeho život ještě lepším.
"Jenže co potom? Co až odjedeme?" zamručel, složil ruce na prsou.
"Mohl bys ho navštěvovat nebo on tebe, kdybychom byli ve městech poblíž. Nebo… by možná mohl jet nějaký čas s námi." Navrhla, věděla, že tím svému synovi vyrazí dech. Měla pravdu. Její syn se jí vrhl kolem krku. "To jako vážně?" zamumlal šťastně.
"Možná, ale nejprve bys to měl vyřešit s ním a i s Andreasem. Vím, že ho to bude bolet, ale když opustíš oba, budete se trápit všichni tři." Šeptla. Mluvila rozumně.
"Ano," kývl chlapec. Odtáhl se od své matky. "Děkuji," zašeptal. Byl rád, že si s ní mohl promluvit.
Později večer, když Chris ležel ve své posteli, přemýšlel. Netušil, že ho rozchod s Edou tolik vezme. Hodlal o něj bojovat, věděl, že má velké šance. Eda ho přeci miloval. Doufal v to. Už skoro usínal, když se rozsvítil jeho mobilu. S naštvaným zamručením po něm sáhl. Jeho zorničky se značně rozšířili, když si všiml jména na display.

Rozhovor

21. srpna 2012 v 22:21
Slečna Vaše Angela z attractions.blog.cz s námi udělala rozhovor. Moc jí děkujeme x))

1. Pověste nám něco o sobě. Kdo jsou vlastně autorky povídky Carrousel?
Kitty je dvacetiletá holka, která žije blízko Prahy. Má ráda srandu, výlety, cestování a četbu. Má několik životních snů a cílů, které se snaží dosáhnout.
Amy je o rok starší, je jí dvacetjedna let, také žije nedaleko Prahy. Má ráda své přátele, hudbu, grafiku, módu, kreslení, malování, focení a párty. Její sen je jednou se odstěhovat do Německa.

2. Kdo vlastně s povídkou první přišel?
Kitty: Myslím, že s povídkou přišla první Amy. Je to tak?
Amy: Ano, ale už ani nevím jak mě to napadlo, ten nápad přišel nějak sám a já kontaktovala Kitty, zda by to semnou nechtěla napsat. Souhlasila a já byla nesmírně ráda.
Kitty: A tak jsme prostě začaly psát příběh z poutě ..
_____________________________________________________________

Pokud vás zajímá celý rozhovor, naleznete ho zde >> http://attractions.blog.cz/1208/rozhovor-s-autorkami-povidky-carrousel-kitty-a-amy