Chcete dostávat informace o novém díle do zpráv? Přidejte si náš profil CARROUSEL POVÍDKA a dostávejte info hned, když se objeví nový díl... x))

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003578337012

Carrousel 19. díl

29. září 2011 v 23:22 |  Carrousel
Autor: Kitty & Amy19. díl
"… Když jsme sem přijeli, tak první lidi, které Eda potkal, byl právě Andreas a ty. Myslím, že Eda mi to vyprávěl tak, že se s ním nejdřív dal do řeči a ty si ho úplně ignoroval, ale on se do tebe zamiloval na první pohled. Prý si byl tak odměřený a arogantní a to v Edovi vyvolávalo touhu.
Hledal příležitost jak se dostat k vám do party aby s tebou mohl trávit čas. A jakoby mu ta příležitost spadla do klína, Andy s ním chtěl chodit. Edovi došlo, že jste nejlepší přátelé, a když bude chodit s Andreasem, bude ti stále nablízku," vyprávěl Tien s očima upřenýma na Chrise, který na modrovláska nevěřícně koukal.
"Takže s Andym začal chodit a doufal, že bude ve vaší partě a blízko u tebe a bude se tě snažit nějakým způsobem získat. No a vidíš, ono se mu to povedlo…
On má Andyho rád, ale prý pouze jako kamaráda. Tebe miluje, říkal něco jako, že ty si ten pravej." Dořekl modrovlásek a musel se napít své Coca coly, protože z toho povídání mu vyschlo v krku.
"Tím chceš říct, že Eda chodí s Andym jen kvůli mně?" pozdvihl obočí černovlasý chlapec. Pomalu mu to docházelo, ale chtěl si být na sto procent jistý.
"Ano, přesně tak… Vím, zní to hnusně, ale opravdu tě moc chtěl a nebyla jiná možnost." Kývl Tien a protřel své zkřehlé ruce.
"Je ti zima?" zamrkal se zájmem Chris
"Jsem nemocný," odvětil Tien. "Mám špatnou imunitu a pořád sem nachlazený, nebo mám kašel, zimnice atd. Ale zvykl jsem si už."
Chris se pouze pousmál a půjčil modrovlasému chlapci svou huňatou mikinu.

Jen co zazvonil zvonek, Andreasova matka okamžitě běžela otevřít. "Ráda tě vidím, Andy se na tebe už těší. Doufám, že máš rád maso, budeme mít plněného kapra, pak taky konšelskou mísu. A na chuť ještě jablečný závin s kompotovanými třešněmi a po večeři ještě ovocný salát s příchutí šampaňského nebo likéru." Usmála se a upravila si svou umazanou zástěru. Právě pekla již devátý druh cukroví. Andreasova matka byla vášnivá hospodyňka, avšak ze všeho nejvíce milovala vaření a pečení.
"Ano, maso jím," odpověděl Eda, zul se a pohledem se zarazil na dveřích k Andreasovu pokoji. Měl strach opět vidět svého ochrnutého přítele.
"Andy je u sebe?" zeptal se chlapec. Blonďákova matka jen přikývla a vydala se zpět do kuchyně, kde vyndávala z vařící trouby plechy plné cukroví. Eda se tedy vydal to pokoje svého přítele a jemně zaťukal.
"Ano?" ozvalo se. Jakmile Eda vstoupil, chvilku se musel rozhlížet, než svého přítele našel. Ležel schoulený na posteli a přikrytý dvěma dekami.
"Ahoj," usmál se lehce Eda. "Děje se něco? Je ti zle?" zeptal se s obavami v hlase.
"Ne, to je v pohodě, jen jsem si šel chvilku natáhnout, bylo mi chladno…venku je pořádná zima, co?"
"To ano, teploměr ukazoval, než jsem šel, okolo -13°C" odpověděl Eda a usadil se na postel, nahnul se a chlapce políbil. Andreas mu něžný polibek oplatil.
"Páni, ty jsi taky pořádně zmrzlý, vezmi si alespoň jednu deku," Andy ani nečekal na odpověď a podal velkou teplou deku Edovy.
"Děkuju," usmál se chlapec s vínovými vlasy a zachumlal se do hřejivé přikrývky. "Tak jak se těšíš na zítra?"
"Těším se moc, hlavně, že budeme spolu, to je pro mě největší dárek." Zašeptal blonďák a lehce se usmál.
"Jo, taky jsem rád, hlavně, že to tvým rodičům nevadilo…jo a vlastně, něco jsem ti přinesl." Vzpomněl si Eda a z batohu vyndal zabalený dárek, převázaný obrovskou červenou stuhou. "Doufám, že se ti to bude líbit. Chceš si to rozbalit hned nebo si to necháš až pod stromeček?"
"Na zítra pod stromeček," odpověděl tiše Andy, "ani nevíš jak sem rád, že tě mám. Nevím, co bych si bez tebe počal." Zamumlal sklesle.
"Andy nebýt mě tak si v pořádku," zašeptal tiše chlapec s vínovými vlasy. Věděl, že kdyby se s Andym nepoznal, mohl by teď chodit a žít jako normální člověk.
"Edo, řekli jsme, že o tom nebudeme mluvit," pohladil ho Andreas.
"Já vím, ale… netušíš jak je pro mě těžký tě takhle vidět, jak tu ležíš a…"
"Mlč!" křikl naštvaně Andy. "Nepomůže to ani jednomu když o tom budeme mluvit a když si to neustále budeme připomínat. Mě to chodit nepomůže. Jediný co mi může pomoci, jsi ty. Potřebuju tě u sebe jako oporu, ne jako někoho kdo se hroutí z toho, co se stalo, Edo. Já to chápu, je to rána pro nás oba, ale nechci o tom už mluvit. Chci, aby si tu byl a abychom se líbali, a hladili a povídali si o něčem hezkém." Zadíval se mu Andreas do očí.
"Omlouvám se, už o tom neřeknu ani slovo," kývl na souhlas Eda a pohledem sjel noční stoleček přítele.
"Ty… nepojedeš do žádný léčebny, že ne?" vyhrkl, když spatřil letáčky, které seznamovali s místními léčebnami ochrnutých dětí a dospělých.
"Ještě nevím," Andrejovy oči se snažili co nejlépe vyhnout těm Edovým.
"Nemůžeš, máme… máme být spolu, tady."
"Edo, já ještě nevím. Je to pro případ nouze, máma taky nechce, abych tam šel, ale… nechci být na obtíž, vždyť se skoro ani sám neumyju. Nevlezu do vany, nedojdu si na záchod. A sotva dosáhnu do ledničky." Vzlykl Andreas. Tak moc si uvědomoval jak je na obtíž.
"Tohle neříkej, prosím." Zašeptal Eda a propletl s blonďákem prsty.
"Oba víme, že je to pravda," zašeptal blonďák se slzami v očích, pohledem se snažil vyhnout Edovi.
"Andy, prosím, nechci, abys někam jel, a hlavně nechci, abychom si teď kazili Vánoce, takže se o tom nebudeme bavit, souhlasíš?" navrhl Eda a sáhl po letáčcích, které ležely na stolku. Schoval je do šuplíku. "Tak a je to, jsou pryč." Jemně se na svého přítele usmál.
"Víš co? Nepůjdeme ochutnat vánoční cukroví, co upekla moje mamka?" zeptal se blonďák už s úsměvem na rtech.
"Jo, to bychom mohli, tak já pro něco skočím, abys nemusel lézt z postele, jo?"
"Dobře, to bys byl hodný," usmál se Andy a ještě víc se zachumlal do huňaté deky. Mezitím Eda odešel z pokoje a vstoupil do provoněné kuchyně. "Mohl bych poprosit…Andy říkal, že můžeme od vás ochutnat nějaké vánoční cukroví…" Edovi bylo trochu trapně, když se ptal a tváře se mu lehce začervenaly.
Ale Andreasova matka se jen rozzářila, byla ráda, když může vařit pro ostatní a byla ještě radši, když viděla, jak jim jídlo chutná.
"No samozřejmě, že můžeš, vezměte si tam celou misku," řekla s radostí ve tváři a přinesla Edovi obrovskou mísu, která doslova přetékala vanilkovými rohlíčky a lineckými koláčky.
"Teda, vy jste toho napekla, děkujeme," Eda se mile usmál a hladově se na tu horu jídla zadíval.
"Kdybyste měli málo, tak ještě přijď, mám tu ještě pět misek." Pochlubila se hospodyňka a zase se obrátila tváři ke kuchyňské lince.
"Děkujeme moc," usmál se mile Eda a pomalým krokem se vydal zpět do blonďákova pokoje. Cestou uždiboval kousky cukroví.

"Ano, je tu… Nic, momentálně půjdeme jíst cukroví, Eda pro něj šel… Já myslím, že to není dobrej nápad. Rád bych tě viděl, ale chtěl bych být s Edou sám… Důležitý? Dobře tak přijď…Zatím." Položil Andy sluchátko, když jeho společník vešel do pokoje. Jeho pusa byla bílá od cukru a miska do půlky snědená.
"S kým si to mluvil?" zajímal se chlapec s vínovými vlasy a hřbetem ruky si otíral pusu.
"Přijde Chris, prý je to důležité," pozdvihl ramena blonďák.
"Chris přijde sem? Teď? Měli jsme být spolu, a co může být tak důležitého?" zamrkal Eda, netrvalo však dlouho a chlapci to došlo.
Buď ho chce Chris kontrolovat, nebo mu Tien něco prozradil.

"Super, takže jdu k nim," koukl Chris na modrovlasého chlapce a do své kapsy zandal mobilní telefon.
"Budu ti držet palce," kývl Tien a dopil svůj nápoj. Černovlásek zaplatil za sebe i za Tiena a vstal. "Jestli chceš, tak si tu mikinu nech, mám jich doma spoustu." Usmál se a vydal se ke svému nejlepšímu příteli.
Tien si připadal zvláštně, takhle hodně se k němu nechoval žádný vůdce nějaké party. A teprve teď si začal uvědomovat, proč ho vlastně Eda miluje, že pod tou tvrdou, nafoukanou a ignorantskou slupkou se skrývá milý, hodný a milující kluk.
Ještě se rozhlédl po baru a vstal také, domů se mu vůbec nechtělo, věděl, že když přijde, bude to opět jako vždy. Jeho otec na něj bude křičet a dá mu tolik úkolů, že skončí nejdříve ve čtyři ráno.
S tichým povzdechem opustil bar a rozešel se na vánoční trhy, které předtím chtěl navštívit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hanisek hanisek | 30. září 2011 v 14:37 | Reagovat

sem zvedava co Chris rekne

2 Red Plague Red Plague | 30. září 2011 v 15:01 | Reagovat

Jajaj, tady se to pěkně vrbí...Jsem zvědavá na to co Chris řekne a co Andy i Eda udělají...No zajímavej dílek, budu se těšit na další, ne počkat. Na ten už s eted' těším :-D

3 Donutie Donutie | 30. září 2011 v 15:22 | Reagovat

Jestli to Chris práskne, tak na něj budu naštvaná! Chci říct, ne že bych jim nefandila, to ne, ale je mi Andyho líto... T.T

4 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 30. září 2011 v 21:45 | Reagovat

[3]: Souhlas. D:
Jestli ho práskne, tak s s Chrisem nebavím. :D

5 Hanicka Hanicka | 1. října 2011 v 18:32 | Reagovat

[3]:

[4]:
souhlasim s vama

6 Ooli-3M Ooli-3M | E-mail | 1. října 2011 v 20:53 | Reagovat

[1]: Přesně-to by mě fakt zajímalo...

7 Ooli-3M Ooli-3M | E-mail | 1. října 2011 v 20:54 | Reagovat

A samozřejmě se těším na další- to asi každý :D :P

8 Mrkvička Mrkvička | E-mail | Web | 1. října 2011 v 22:00 | Reagovat

Jako vždy suprovka.... A jesi to Chris nabonzuje.. no to te pic... Tesim se na dalsi :) tak nas netejrejte dlouho :)

9 Dee Dee | Web | 2. října 2011 v 20:42 | Reagovat

no to som zvedavá,že čo má Chris za ľubom...chudák Tien,dúfam,že ho nepráskne...no,hold,další diel bude zrejme hooodne zaujímavý ;)

10 Teweska Teweska | 4. října 2011 v 18:11 | Reagovat

je zase krasne napsany.. sem zvedava co chris rekne a moc

11 Jane Jane | 5. října 2011 v 8:26 | Reagovat

No tak to je hodně zajímavej díl :P jsem zvědavá jak to dopadne :)

12 Kitsunee Kitsunee | 5. října 2011 v 17:27 | Reagovat

Ne, ty jo, nakonec se Chris nechá přejet taky, aby se mu Eda víc věnoval :D :D

13 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 5. října 2011 v 20:42 | Reagovat

Woooooooooooooooooooooooooooooooooooooow. On mu to určitě řekne ,(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama