Chcete dostávat informace o novém díle do zpráv? Přidejte si náš profil CARROUSEL POVÍDKA a dostávejte info hned, když se objeví nový díl... x))

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003578337012

Carrousel 16. díl

28. srpna 2011 v 13:39 |  Carrousel
Autor: Kitty & Amy
Betaread: Clarrkys

16. díl


Celá parta včetně Andreasových rodičů seděli v čekárně. Byli tu už hodiny a nikdo jim stále nic neřekl. Doktoři běhali sem a tam, Andreas byl na sále a celou místností se ozýval šepot přítomných.
"Co se stalo?" šeptl tiše černovlasý chlapec do Edova ucha. Snažil se to z Edy dostat již nějakou dobu, ale on pouze seděl a tupě sledoval zeď před ním. Po dobu, co tu zatím strávili, z něj nedostal ani jedno slovo. Po pár dalších pokusech ho mladší chlapec objal a rozvzlykal se mu do mikiny.
"Jestli umře, bude to má vina."
"To neříkej, nemůžeš za to." Snažil se ho Chris utěšit.
"Já ho tam strčil," vzlykl tiše.
"Kam jsi ho strčil?" zašeptal bubeník a hladil Edovy vlasy. Jemně s chlapcem kolébal, aby ho utišil.
"P-pod to auto… my jsme se hádali a já do něj strčil… jelo auto a…" chlapec nebyl schopný to doříct, rozvzlykal se ještě víc a v rukách svíral Chrisovu mikinu.
"Nemysli na to, miláčku," toto slovo Chris zašeptal tak tiše, že to mohl slyšet pouze on a Eda. Potom pokračoval normálním hlasem: "Bude to všechno dobrý, musíme doktorům věřit, oni umí hodně. Uzdraví Andyho a on bude zase v pořádku."
"Proč to tak dlouho trvá? Už jsme tu pět hodin a pořád nám nikdo nic neřekl," ztrácel nervy Damian, který se opíral o chladnou zeď. Hned jak to dořekl, vyšel ze sálu bíle oděný doktor. Jeho výraz byl strnulý. Téměř nic se z něj nedalo vyčíst.
"Pane doktore, tak co? Jak je na tom? Bude v pořádku?" vyhrkla Andreasova matka, která v ruce svírala kapesník a každou chvilku si s ním otírala slzy. Doktor se chvíli zarazil, když uviděl, kolik lidí čeká na zprávu o Andreasově zdravotním stavu. Potom se však rozešel a mluvil pouze k blonďákovým rodičům: "Pojďte, prosím, se mnou, musím s vámi mluvit."
Otec i matka se na sebe vzájemně podívali, v jejich očích byl strach. Pokynuli všem chlapcům, kteří stáli kolem lavičky, aby počkali.
"Je to vážné. Hodně vážné. Náraz auta způsobil několik zlomenin, ale… bohužel je tu něco mnohem vážnějšího, obávám se, že váš syn už nebude moci chodit. Došlo totiž k ochrnutí." Dopověděl doktor a Andreasovým rodičům se zhroutil svět. Jeho maminka se rozplakala naplno, otec se jí snažil utišit, ale i jemu se do očí vehnalo několik slz. Nejen Edu, ale i ostatní chlapce zamrazilo v zádech, když spatřili plakající rodiče.
"On… umřel," Edovy oči se začali plnit více a více slzami. V jeho mysli se právě odehrával souboj. Zavraždil Andyho, to on ho strčil pod auto, to on je vrah, půjde za mříže. Jak to vysvětlí jeho rodičům? Andreasova matka ho bude nenávidět, za to, že skončil život jejich syna. Chris s ním už do smrti nepromluví. Jedna myšlenka překrývala druhou, byl na pokraji zhroucení.
Oba rodiče byli zničeni, oba se po těle třásli a nebyli schopni jediného slova.
"Co se stalo?" zeptal se tiše černovlasý chlapec, který přistoupil k Andreasově matce a vzal ji za ruce. Matka nebyla schopna mluvit, do očí se jí řinuly slzy. Její stav se podobal hysterickému záchvatu.
Jediný, kdo se zmohl na odpověď, byl Andyho otec: "Doktor nám řekl, že má mnoho zlomenin…ale také, že jeho nohy ochrnuly a on nebude moci chodit."
Eda jen vyvalil oči a koukal z jednoho na druhého. Musel si sednout, neboť jeho tělo se třáslo takovým způsobem, že by se mu mohla podlomit kolena. Začal opět hystericky plakat. Také Chrisovi se do očí vlily slzy, ale hodně se ovládal. Nechtěl brečet. On byl přece silný.
"Je nějaká naděje, že by mohl vůbec ještě chodit? Nějaké cvičení nebo tak?" zeptal se s úzkostí a nadějí v hlase.
"Já vůbec nevím, to nám doktor neřekl. Nic víc nám neřekl. Musíme teď hlavně za Andreasem," prohlásil otec, který držel svou manželku za ruku. "Měli byste jít domů, kluci," podíval se na ně. "Nejste tu nic platní. Bude lepší, když s Andym budeme jen my dva.
"J-já tu chci být, musím ho vidět," zašeptal chlapec s vínovými vlasy. Rozešel se k Chrisovi, kterého opět objal.
"Teď to nejde, mají pravdu, musí tam jít jen oni dva. Musíme jít," řekl Chris, který už se neudržel, a jeho slzy se kutálely po jeho tvářích.
Eda ho chtěl vidět ze všeho nejvíce. Chtěl se mu omluvit, i když věděl, že omluva na tohle stačit nebude. Zničil blonďákovi život.
"Tak pojď," šeptl Chris a pomalým krokem se rozešel za celou partou, která beze slova opouštěla nemocnici. Všichni chlapci se tiše rozešli svou cestou.
"Bude lepší, když přespíš u mě," zašeptal černovlasý chlapec. Objímal Edu kolem ramen a pomalým krokem mířil k němu domů.
"Tady se to stalo," zavzlykal Eda, když došli před barák, ve kterém bydlel jak Chris, tak Andreas.
"Povíš mi o tom až nahoře," odpověděl Chris a pokračoval v chůzi. Když došli do jeho pokoje, pomohl Edovi sundat mikinu a společně s ním si sedl na postel. "Chceš čaj? Nebo něco?"
"Čaj… Andreas dělal čaj a pak jsme se pohádali," zavřel Eda pevně oči. "Mátový," dodal.
"Ano, on mátový čaj miluje." Souhlasil starší chlapec a znovu ho objal. "Řekni mi to všechno od začátku."
"Já… přišel jsem domů a mluvil s Tienem. Řekl jsem mu o nás dvou, on to nepoví, ale mě potom začalo hryzat svědomí. Chtěl jsem si s Andym promluvit. Čekal jsem na něho, potom jsme šli k němu, on udělal čaj a já… na jeho posteli byl deník, otevřený deník a ta fotka… fotka tebe a jeho…"
"Tys, tys viděl naší fotku?" zamrkal prudce černovlásek. Teprve teď mu došlo, že Eda o nich nevěděl a musel pro něj být šok, když zjistil, že spolu měli vztah.
"Pak jsme se hádali a on mi řekl, že s tebou byl sex mnohem lepší a já že jsem byl ufňukanej, nezkušenej panic. Chrisi, já sem, byl sem naprosto mimo a strčil do něj. Netušil sem že jede auto." Plakal.
"On ti řekl tohle?" zamračil se Chris. Nechtěl věřit, že by jeho nejlepší kamarád mohl takhle někoho urážet.
Eda jenom přikývl a opět se mu z očí spustil potok slz. "Co když kvůli mně umře, Chrisi?" Podíval se na chlapce zoufale.
"Neumře, neboj se," řekl černovlasý a svého přítele objal. "Snaž se na to nemyslet, i když to nejde," zašeptal mu zlehka do ucha a políbil ho do vlasů.
Eda se třásl po celém svém těle a v hlavě mu neustále probíhala scéna, která se stala před pár hodinami. Jak strčil Andrease pod jedoucí auto…
"Za pár dní Andyho určitě uvidíme, zajdeme za ním do nemocnice, až mu bude líp, dobře?" řekl trochu veseleji bubeník.
"Dobře," souhlasil jeho společník, který už se pomalu začínal uklidňovat. "Ale stejně bych byl raději v nemocnici a čekal na nějaké další výsledky… Proč nám doktor neřekl víc informací?" Jeho tón zněl zoufale.
Chris jen pokrčil rameny: "Vždyť víš, že nejsme rodinní příslušníci, nemůžeme jít k němu na jednotku intenzivní péče a taky doktoři nesmějí podávat informace o zdravotním stavu jiným lidem, než jsou jeho blízcí. Jeho rodiče nám brzy jistě řeknou víc."

Chlapec s vínovými vlasy přikývl a podíval se s nadějí v očích na svého kamaráda: "Myslíš, že bych mohl teď být nějakou dobu u tebe? Nevydržím být doma sám a jen koukat do zdi a modlit se. Potřebuju tě."
"To víš, že můžeš. Jak dlouho chceš," zašeptal černovlasý.
Edovi spadl kámen ze srdce, neuměl si představit, že by trávil dny sám ve své maringotce, nebo dokonce ve společnosti Tiena. Potřeboval Chrise u sebe.
"Co kdybychom si zašli do nějaké restaurace na jídlo?" usmál se černovlasý chlapec. Chtěl Edu přivést na jiné myšlenky.
"Dobře, půjdeme," zamumlal Eda a s pomocí svého přítele vstal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aný aný | 28. srpna 2011 v 13:55 | Reagovat

boží miluju carrousel!

2 Ooli-3M Ooli-3M | E-mail | 28. srpna 2011 v 14:47 | Reagovat

Wooou,dost drsné toto...Ae i když je to strašně smutné,má to své kouzlo a stát se to muselo... ;) (Úžasně napsané!)

3 Ooli-3M Ooli-3M | E-mail | 28. srpna 2011 v 15:04 | Reagovat

[1]: SOUHLAS! ;)

4 hanisek hanisek | 28. srpna 2011 v 16:16 | Reagovat

chudacek Andy.. sem zvedava jk se to bude dal vyvijet

5 Tsubaki Tsubaki | 28. srpna 2011 v 17:28 | Reagovat

ááááh herdek to je tak napínaví!!! jsem zvědavá na pokračování jako všichni!! šup šup další díl :-)

6 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 28. srpna 2011 v 18:40 | Reagovat

No konečně)). Super díl. Andyho je mi nějak líto, ale bych na Edu strašně zlý. Možná ho v tom vzteku chápu, ale i tak(. Těším se na další díl!

7 Yu Suzukei Yu Suzukei | 30. srpna 2011 v 19:44 | Reagovat

Chris je zlato. :)

8 Dee Dee | Web | 31. srpna 2011 v 23:01 | Reagovat

chudák Andy,ochrnutý?
ale Chris je super,že Edovi ponúkol bývanie u seba :)

9 Onisay Onisay | E-mail | Web | 2. září 2011 v 23:24 | Reagovat

Supeer!!

10 Teweska Teweska | 3. září 2011 v 17:42 | Reagovat

KRASA

11 Hanicka Hanicka | 3. září 2011 v 20:14 | Reagovat

nejlepsi.. honem dalsi dil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama