Chcete dostávat informace o novém díle do zpráv? Přidejte si náš profil CARROUSEL POVÍDKA a dostávejte info hned, když se objeví nový díl... x))

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003578337012

Carrousel 15. díl (2/2)

15. srpna 2011 v 19:19 |  Carrousel
Autor: Kitty & Amy
Betaread: Clarrkys
PS: Doufáme, že u tohoto 'dílu' bude více komentářů ;)

15. díl


Obchodní centrum praskalo ve švech. Z reproduktorů se ozývaly známé koledy a masy lidí proudily úzkými průchody jednotlivých krámků.
"Pane bože, koho napadlo, že půjdeme nakupovat?" otázal se nevrle černovlasý chlapec.
"Chrisi, nebuď nervózní, je před Vánocemi, a tak je jasný, že tu bude hodně lidí," odpověděl blonďák a koukal do výloh obchodů. Oči mu zářily.
"Jo, ale stejně tu nic nemají, žádný obchod s hudebninami, prostě nic."
"To přece není pravda, pro všechny kluky už dárek mám, jen mi chybí něco pro Edu. Ale nevím, co mu mám koupit. Nenapadá tě něco?" otázal se blonďatý chlapec a zkoumavě i prohlížel hodiny, které se třpytily ve světle.
"No, hodinky rozhodně ne. A už vůbec ne tyhle ošklivý hodinky," zaremcal Chris. "Chtělo by to něco obyčejného, ale pěkného." Bubeník se zamyslel.
"Docela jsem opravdu zvědavý, co z tebe vypadne," blonďák propíchl svého kamaráda pohledem.
"Já bych zašel do sexshopu, ať si mladej taky něco užije, ne?"
Andreas pouze protočil oči: "Přesně něco takového jsem čekal, že řekneš. My nejsme takový prasata jako ty."
"Kdo je tu prase?" Chris štípl blonďáka do boku.
"Chrisi, prosím, nedloubej, neštípej, a jakkoliv se nedotýkej mého těla. Neříkám, že je mi špatně, ale ještě pořád mám trochu kocovinu," zamumlal chlapec. Po včerejší noci se probudil s menší kocovinou. Celé tělo ho bolelo, hlava mu třeštila a jakýkoliv fyzický kontakt mu byl nepříjemný. Chris pouze přikývl.
"A prase tu jsi ty. Eda není na nějaké zvrhlé věci. Vždyť jsme spolu spali jen jednou a to bylo ještě jeho poprvé. Nebylo by vhodný mu dát k vánocům nějakého robertka, pouta nebo dokonce bičík." Černovlasý chlapec hned zbystřil. Došlo mu, že Eda spal s Andreasem pouze jednou, kdežto s ním… vícekrát.
"Máš pro něj něco ty?" vyrušil ho z jeho přemýšlení blonďák a rozešel se dál.
"Já? Em, proč bych pro něj měl něco mít já?" zamrkal, teprve teď si uvědomil, že by bylo vhodné mu něco koupit.
"V partě si dáváme vždycky dárky a Eda teď do naší party patří. Měl bys mu něco sehnat. Něco krom věcí ze sexshopu."
"Nikdy sem nebyl dobrej ve vybírání dárků," namítl bubeník.
"Ale myslím, že něco přece jen budeš muset vybrat," Andy se na svého kamaráda podíval přísně. "No tak, alespoň nějakou maličkost."
"No dobře, já něco vyberu, okey? Co třeba tady?" nadhodil bubeník a ukázal prstem směrem krámek, kde prodávali ženské spodní prádlo.
"No, paráda, to se ti zase povedlo, myslíš, že Edovi takhle podprsenka bude slušet?" zeptal se blonďák a ukázal na vínovou podprsenku velikosti 105 DD.
"Myslím, že je to přímo pro něj, může si z toho udělat padák, nebo snad ne?" černovlasý chlapec se usmál, potom se oba začali smát.
"Jsi opravdu pako, víš o tom, Chrisi?" Blonďák se popadal za břicho. Černovlásek se přestal smát a jeho výraz zvážnil: "Už vím, co mu koupím," usmál se.
"A co?"
"Něco v bižuterii, to určitě bude rád, co ty na to?" Mrkl na svého parťáka.
"Teda, to koukám, ty jsi vymyslel něco normálního, jsi pašák." Blonďák kamaráda pochválil a poklepal mu prsty na rameno.
"Dobře, něco vybereme spolu, jo? Přece jen máš lepší vkus než já," rozhodl Chris a vydal se směrem do obchodu, kde se všude blýskaly náramky, náhrdelníky, náušnice a mnoho dalších věcí.
"Já bych mu koupil nějaký náramek," prohlásil Andreas a řítil se ke stojanu, kde leželo tisíce náramků.
"Náramky jsou pro holky, to ne."
"Pokud sis všiml, Eda má náramků spoustu. Pokaždé když ho vidím, má jiný." Andreas se zadíval na malý náramek. Byl opravdu tenký, pouze ze stříbra.
"Vždyť to ztratí… Opije se a ani nebude vědět, že nějaký měl," zasmál se Chris nad představou opilého Edy bez náramku.
"Ty opravdu umíš potěšit," namítl Andy.
"Jen se ti snažím pomoct, copak ty bys chtěl, aby dárek od tebe hned ztratil?"
"Ne, to ne," kývl blonďák a začal se znovu rozhlížet po obchodě. I Chris vybíral, pokukoval po prstýncích, řetízkách s přívěrami, ale také po ostatní bižutérii. "Proč nemůže mít rád nějakej nástroj? Kytaru bych věděl jakou vybrat, ale šperky? Nevyznám se v tom."
"Dobře, představ si, že to vybíráš pro svoji partnerku nebo partnera. Co myslíš, že by jí, nebo ho potěšilo?" zeptal se Andy, chtěl svému kamarádovi pomoct. Chris chvíli přemýšlel. Ani tohle mu vybírání nijak neulehčilo.
"Přívěšek se… srdíčkem?" zamumlal poslední slovo tak tiše, jakoby se snad styděl ho vyslovit.
"Jo, to je super, jenže… Dát Edovi přívěšek se srdíčkem by od tebe bylo dost blbý," podrbal se po bradě. "Ale ode mě by to bylo super, když s ním chodím." Usmál se Andy. "Díky, kámo. Máš to u mě." Mrkl na něj blonďák a řítil se k pultu, kde stála mladá prodavačka. Hned jí začal líčit, co by si přál a ona mu hned vyhověla. Pult byl náhle plný náhrdelníků a řetízků se srdíčky.
Zaskočený Chris stál opodál, zamrkal a přistoupil blíže k pultu. Přál si, aby Edovi mohl dát srdíčko on, ale bylo jasné, že to nemůže nikdy udělat.
"Tak jaký se ti líbí? Je jich tolik, že fakt nevím," usmál se Andy a všechny přívěšky bral do ruky, aby je ohmatal a potěžkal.
"Mně se líbí tenhle," Chris sáhl po řetízku s menším červeným srdíčkem, které se třpytilo.
"Máš pravdu, je to takové decentní a není to vyloženě holčičí, že?" Blonďák se na svého parťáka podíval s úsměvem. "Dneska ti to nějak jde, Chrisi."
Chris už chtěl odpovědět, něco v tom smyslu: "Vždyť je to taky pro Edu," ale naštěstí se ovládl a zamručel pouze: "Díky."
"Vezmu si tenhle," usmál se Andy a podal prodavačce červené srdíčko.
"Dobře a chcete ho zabalit jako dárek?"
"Ano, to by bylo skvělé," vyhrkl Andreas.
"A jakou barvu má vaše přítelkyně ráda?" zeptala se zdvořile prodavačka. Chris se jen začal tiše smát.
"P-prosím?" Andyho tato otázka lehce vykolejila.
"Ptám se, jakou barvu má ráda vaše přítelkyně, abychom mohli podle toho vybrat nějaký pěkný balicí papír a krabičku na šperk."
"Ah, ano…no…" Andreas najednou nevěděl, jakou barvu má přesně Eda rád. Za to Chris věděl okamžitě: "Dejte vínovou," vyhrkl na prodavačku.
"Jak jsi přišel na vínovou?" Andy se na Chrise zadíval zvláštním pohledem. Bubeník lehce znervóznil: "No, tak podle jeho vlasů…jeho vlasy mají podobnou barvu, nebo snad ne?"
"A jo," zasmál se blonďák a černovlasý chlapec na něj s údivem koukl. "Ty nevíš, jaký má tvůj přítel vlasy?"
"Jo, jen… mi to nějak vypadlo." Šeptl Andreas, vzal si zabalenou krabičku, kterou mu prodavačka podávala, a zaplatil požadovanou sumu. "Tak a co jsi vybral ty?" otázal se.
"Ještě se porozhlídnu jinde," zamručel Chris, jeho dokonalý nápad mu právě Andreas ukradnul.
"Mám to," zasmál se Andy, když vyšli z obchodu. "Nedaleko odtud sem viděl krásnej krámek s čepicemi. Myslím, že by Edovi slušela nějaká s králičíma ušima," zasmál se blonďák a loktem dloubl do Chrise. "Kup jí, bude prdel," smál se.
"Ty mu dáš takovýhle pěkný dárek a já mu mám dát nějakou blbost, jako je čepice s ušima? Na to zapomeň," odsekl bubeník a koukal dál do výloh obchodů.
"Chrisi, co je to dneska s tebou? Jsi úplně jiný, takhle mluvit jsem tě snad ještě nikdy neslyšel."
"Nějak se necítím dobře," zamumlal rychle Chris. V duchu si nadával, snažil se vzchopit a přemáhal se, aby něco neprozradil. "Prostě mu taky chci koupit normální dárek jako každému jinému členovi party, ok?"
"No, dobře, jak myslíš. A co mu koupit nějaké tričko nebo mikinu?" Blonďák pokrčil rameny a sledoval dění kolem sebe. On už byl v klidu, jeho poslední dárek, který mu chyběl, ležel v bezpečí v jeho tašce.
"To je blbý, je to jako kdyby neměl na oblečení a já mu něco koupil, aby měl v čem chodit," černovlasý mávl rukou. Ale najednou se zastavil před jednou z výloh. Na něco zůstal nehybně koukat.
"Co se děje?" zeptal e blonďatý chlapec a díval se střídavě na Chrise a na tu věc, kterou si jeho kamarád tak prohlížel.
"Tohle mu koupím, to je přesně pro něj…úplně ho v tom vidím," zajásal Chris a zamířil do obchodu. Jeho kamarád stále nevěděl, co má v úmyslu koupit. Chris si nechal donést z výlohy černý hebký šáteček.
"Je dokonalý, že jo?" podíval se na Andrease s jiskrou v očích. Šátek vzal do ruky a vnímal jeho hebkost. "To je přesně dělané jak pro něj, na krku mu bude fakt slušet."
"Jo, je pěkný. To by mě tedy vůbec nenapadlo," Andreas na svého kamaráda koukal ohromeně. Přemýšlel nad divným Chrisovým chováním.
"Vezmu si ho," řekl dychtivě prodavači, který byl šťastný jako blecha, že nějaké zboží prodá.
"Kolik to stojí?" zeptal se Andy a prohlížel si kousek 'hadříku'.
"100 euro," odpověděl prodavač a natěšeně si mnul ruce.
"Tolik? To jste se snad zbláznil, ne? Nešlo by to levněji?" ptal se bubeník s prosíkem v očích.
"To by rozhodně nešlo, toto je, mladý muži, kvalitní značka, není to nějaký šunt, o kterém můžete smlouvat v ceně," odpověděl rozhořčeně prodavač a jeho výraz se pomalu začínal měnit.
"Je to moc drahé, vykašli se na to, koupíme mu něco jiného," zašeptal Andreas černovlasému do ucha tak, aby to prodavač neslyšel.
"Ne, já mu chci koupit tenhle, ten je prostě přímo pro něj," odsekl bubeník. "Bude mě to stát všechno, co mám, ale koupím mu to." Položil šáteček zpět na pult a z peněženky vyndal papírové bankovky. "Andy, prosím tě, půjčíš mi stovku? Vrátím ti ji brzy." Zaškemral.
"No jo, prosím tě," Andy na pult přihodil sto korun a prodavač začal spokojeně počítat. Když se dobral správného výsledku, šáteček zabalil do luxusního pouzdra a převázal mašlí.
Konečně měl pro Edu dárek i Chris.
Andreas se rozloučil se svým kamarádem, který se prý ještě chtěl stavit ve zkušebně. Když došel k baráku, všiml si postavy zabalené do huňaté mikiny. "Co tu děláš?" šeptl tiše a pohledem se zastavil na zkřehlém chlapci.
"Přišel sem za tebou, chtěl jsem s tebou mluvit. Je to důležité," šeptl tiše Eda.
"Dobře, tak pojď dovnitř, než mi tu zmrzneš." Blonďák vyndal klíče a odemkl dveře. Společně došli až k jeho bytu. "Dáš si čaj? Určitě jo." Odpověděl na svou otázku pohotově a rozešel se do kuchyně. "Počkej na mě v pokoji," dodal. Eda beze slova odešel do Andreasova pokoje. Rozhlédl se. Nic se tu od jeho poslední návštěvy nezměnilo. Kromě malého deníčku ležícího na posteli. Eda nechtěl svému příteli narušovat soukromí, avšak fotka, která byla přilepená na jedné stránce mu doslova vyrazila dech.
"Jsem tu," oznámil blonďák, nesl dva hrníčky, ze kterých stoupala pára. "Udělal jsem mátový, miluju ho. Doufám, že i ty…" nedokončil svou větu, když si všiml, kam Eda kouká.
"Já… vysvětlím ti to… je to strašně dávno. Bylo nám 15. Byli jsme mladí a…"
"Tys chodil s Chrisem? Proč si mi o tom neřekl?" křikl Eda.
"Edo…proč bych ti to měl říkat? Je to minulost," Andy položil šálky čaje na stoleček a rozhodil rukama.
"To je jedno, ale je to docela důležité, abych to věděl, nemyslíš?" Chlapec s vínovými vlasy byl opravdu rozčilený. Už jen kvůli tomu, že Chrise miloval a nedokázal skousnout to, že chodil se svým nejlepším kamarádem.
"Víš co, neřeš to…a vůbec, co si to dovoluješ mi koukat do deníku, víš, že se to nedělá?" Andreas vytrhl svůj deník Edovi z rukou a položil ho do šuplíku. Také on začínal běsnit.
"Já jsem tvůj přítel, tak jsem myslel, že se můžu podívat."
"Tak to jsi tedy myslel špatně!" Křikl Andreas, který si sebral svoji mikinu a šel dolů po schodech. Eda mu byl v patách: "Kam jako jdeš? To mi na to nic neřekneš? To jste to spolu normálně dělali? Dva nejlepší kamarádi? Jak jsi vůbec mohl?"
"Proč ti to tak vadí, snad Chrise nesnášíš, ne?"
"Ještě jsi mi neodpověděl na otázku!" křikl Eda přes celou ulici, na které se oba dva chlapci momentálně nacházeli. Z nebe se sypal hustý sníh.
"Na co ti mám přesně odpovědět? Těch tvých stupidních otázek bylo trochu víc, pokud ses nevšiml," odsekl blonďák.
"Jestli jsi s ním spal," vydechl Eda.
"Ano, spal jsem s ním, bylo to krásný a mnohem lepší než s tebou, protože ty jsi byl ufňukanej, nezkušenej panic." Tohle i na Edu bylo moc, do očí se mu vehnaly slzy. Nevydržel takový nápor, neovládl svoje tělo a do Andrease vší silou strčil. Eda sám nevěděl, kde se v něm vzalo tolik síly.
Najednou uslyšel strašlivý zvuk, bylo to skřípění brzd a zvuk velkého nárazu, padajícího skla.
"Andreasi!" vykřikl zoufale. Ale jeho kamarád ho neslyšel. Jeho tělo leželo bezvládně na silnici před rozbitým autem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 15. srpna 2011 v 21:38 | Reagovat

Dlouhý díl, ale já ho zase přečetla jedním dechem. Moc se mi ta povídka líbí. Na konci mě to fakt šíleně překvapilo. Že by byl Andreas takový a na Edu? Já vím, teď mluvím, jako kdyby se to fakt stalo, ale chci se vžít do povídky. Jsem zvědavá, jak tohle dopadne. Snad se Andymu něco nestalo, ale byl na Edu fakt ošklivý. Co se týče Chrise.. musí to být pro něj asi fakt těžké. A taky mě překvapilo to, že měl Andy poměr s Chrisem. Jen tak dál. Líbí se mi to!))

2 Dee Dee | Web | 15. srpna 2011 v 23:01 | Reagovat

oh môj Bože!tak takto rýchlo som nezhtla ešte ani jeden diel!
Tobol šok,ten koniec! že O___O
Ale ten Andreas,neviem,nikdy sa k Edovi takto nesprával,čo bol odrazu taký nabrúsený? doooosť ma to šoklo a teraz tá havária,no...to som zvedavá,čo sa bude teraz diať medzi Edom a Chrisom,no i medzi Edom a Andym.
to som teda zvedavá!

3 Džejna Džejna | 16. srpna 2011 v 15:20 | Reagovat

Bože! tak tenhle díl je dokonalej! Těším se na další!

4 hanisek hanisek | 16. srpna 2011 v 17:59 | Reagovat

twl.. ten kdo to vymyslel tak ten je dokonalej mel by se stát spisovatelem..

5 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. srpna 2011 v 17:33 | Reagovat

Doufám že mu nic není. o.O

6 xoxo_Lady xoxo_Lady | Web | 22. srpna 2011 v 12:11 | Reagovat

Konečně jsem si našla čas a dočeta všechny předešlé díly. Musím říct, tuhle povídku čtu vážně s chutí. Postavy jsou zajímavé, děj taky. I když na můj vkus jsou v tom rychlé spády, řekla bych, že Chris s Edou se dali dohromady trochu rychleji, než bych čekala. Ale jinak se mi to strašně líbí a nedočkavě budu vyhlížet další díl.:)
A co se týče tohoto dílu... Eda chtěl Andreasovi něco říct? Takže mu chtěl říct pravdu o sobě a Chrisovi? Pěkně se to zkomplikovalo, muselo zabolet, když viděl tu fotku. Ale musím říct, jsou tam spolu roztomilí!♥:)) Andy byl nějak moc naštvaný, že by ke svému kamarádovi přece jen něco ještě cítil? A ta nehoda na konci... mám o něj docela strach!:( Doufám, že se mu nestane nic vážného!
Ještě musím zmínit Chrisovo "divné" chování. Docela dost se mění, až koukám! Na začátku jsem ho moc neměla ráda, takový moc sebejistý a nafoukaný, ale k Edovi se začíná chovat mile.:) Má u mě bod. Ale koho jsem si hodně oblíbila, to je Tien. Jeho postava mě vážně zaujala, mám ráda tyhle "problematické" a tajemné postavy, takže doufám, že se v povídce bude vyskytovat častěji.:-)

7 Teweska Teweska | 22. srpna 2011 v 19:21 | Reagovat

at uz je dalsi dil.. me tien pripada divny

8 Ooli-3M Ooli-3M | E-mail | 25. srpna 2011 v 21:07 | Reagovat

Úžasné toto ;) A úžasný je vlastně každý díl-protože v každém je něco zajímavého... :)

9 Ooli-3M Ooli-3M | E-mail | 25. srpna 2011 v 21:09 | Reagovat

Jo a těším se na další díl-teda doufám,že nějaký další bude... ;) Byla by strašná škoda zahodit tak dlouhou a úžasně napsanou povídku ... Jste fakt dobré-obdivuji :) :P

10 Sajü Sajü | Web | 27. srpna 2011 v 16:32 | Reagovat

Konečně jsem se dokopala k tomu, napsat komentář. Zmůžu se jen na to, že jsem zvědavá jak to bude pokračovat... :)

11 Gilmore Gilmore | Web | 20. července 2017 v 10:08 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5C. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama