Chcete dostávat informace o novém díle do zpráv? Přidejte si náš profil CARROUSEL POVÍDKA a dostávejte info hned, když se objeví nový díl... x))

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003578337012

Carrousel 15. díl (1/2)

13. srpna 2011 v 22:29 |  Carrousel
Autor: Kitty & Amy
Betaread: Clarrkys15. dílCelou cestu panovalo hrobové ticho. Každý se bál promluvit, viděli, že je Andy rozzlobený už dost. Netrvalo dlouho, když procházeli kolem klubu, u kterého se blonďák zastavil. "Chci pít," prohlásil a rozešel se dovnitř.
"Měli bychom jít s ním, než něco provede," navrhl Nikolaj. Jeho úmysly však nesměřovaly k záchraně Andyho, ale ke sbalení nějakého hezkého kluka. Tien pouze kývl, rozloučil se s kluky a pomalým krokem se rozešel domů. Ze své tašky vytáhnul pepřák. Bál se. Kolem něj byla všude tma a on věděl, že po Berlíně se potuluje v tuhle dobu spousta špatných lidí. Uličky, kolem kterých procházel, byly temné a občas se z nich ozývaly strašidelné zvuky. Jeho rychlý krok se proměnil v běh. Netrvalo dlouho a on se konečně ocitl na území, kde byla pouť. Srdce mu rychle bilo a jeho dech byl těžký a přerývaný.
Chlapec se vydal do maringotky, ve které bydlel jeho přítel Eda. Už jak přicházel, bylo mu divné, že je všude zhasnuto. I když říkal, že mu nebylo dobře, bylo mu divné, že by chlapec již spal. Tien opatrně vystoupil po schůdkách nahoru a ocitl se před dveřmi, které zkusil otevřít. Byly zamčené.
"Edo?" šeptl tiše. "Edo, jsi tam?" Nic. Všude kolem bylo pouze ticho a modrovlásek slyšel jen šumění stromů. Když viděl, že je to marné, rozhodl se, že odejde do své maringotky, kde si udělá horký čaj a bude čekat na svého kamaráda, se kterým se chce podělit o všechny zážitky.
***
"Teda, páni, Andy, jsem fakt rád, že jsi sem zamířil, jsou tu tak krásní kluci," zaradoval se Nikolaj, který jakmile spatřil jakéhokoliv kluka, měl jazyk až na zemi a jeho oči se blýskaly.
"Nezajímají mě žádní kluci," zavrčel Andreas. "Dnešní večer mě zajímá jen jedna věc. A to tahle." Jakmile to dořekl, ukázal svým dlouhým prstem na 10 až po okraj naplněných štamprlí.
"Víš jistě, že tohle zvládneš, Andy?" Damian se opřel o bar a pozoroval svého blonďatého kamaráda. "Nerad bych tě tady odtud táhl na zádech."
"Neměj obavy, jo? Mně je to jedno, klidně běžte domů, já se tu opiju a můžu spát klidně pod mostem." Odsekl.
"Neměl bys to tak přehánět s tím rozzuřením," Damian položil Andreasovi ruku na rameno a jemně ho pohladil. "Sam to určitě tak nemyslel."
"Děláš si srandu? Už od první chvíle měl na Edu nějaké narážky. Snažil jsem se to ignorovat, ale to, co řekl dneska, byl vrchol. Tohle opravdu přehnal!" sykl. Byl opravdu naštvaný a Sama nechtěl už v životě vidět. Vzal si svou láhev a napil se.
"Ok, buďte tu. Já jdu sbalit toho kluka, který stojí támhle," usmál se Nikolaj a prstem ukázal na chlapce postávajícího v rohu. Byl hnědovlasý, vysoké postavy a sám.
"Andy pouze něco broukl a znovu se napil. Neměl náladu na Nikolajovy aférky a už vůbec ne se zajímat o jeho milostný život.
***
"Je čas jít," oznámil Damian blonďatému chlapci, když klub zavíral.
"Ještě nechci jít," zamumlal opilý Andreas. Měl v sobě již několik skleniček a stále neměl dost.
"Andy!" zavelel přísně Nikolaj, který se právě vrátil ze záchodků. Báječně si užil s hnědovlasým chlapcem. Preferoval úlety na jednu noc. Neměl nijak ve zvyku se vázat, přišlo mu, že ho to svazovalo a on neměl dost prostoru.
"Fajn," sykl nabručeně Andy a vrávoravým krokem se rozešel k východu.
Z jedné strany ho podpíral Damian, z druhé Nikolaj. Oba chlapci měli co dělat, protože Andyho tělo vůbec neposlouchalo a dělalo si, co chtělo. Neustále padal, šel jiným směrem, nebo dokonce nešel vůbec.
"Ten je úplně sťatej," zasmál se Nikolaj a podíval se na své kamarády.
"Jo, doufám, že mě nějak neposkvrní," řekl s obavami v hlase Damian a koukal na Andyho, který si uvelebil svoji hlavu na Damianově rameni.
"Miluju tě, Edo," vykřikl blonďatý chlapec tak nahlas, že probudil ptactvo, které už poklidně spalo ve svých hnízdech na stromě.
"Jo, my víme, tak mlč," Nikolaj ho jemně pleskl po tváři.
"Docela se bojím," prohlásil Damian a podíval se na svého kamaráda s růžovou kabelkou, kterou měl hozenou přes rameno.
"A čeho?"
"Eda je od kolotočů a jeho rodina je tu jen přes zimu. Zima za pár měsíců končí a oni zase odjedou. Andy bude strašně zklamanej."
Nikolaj si odfrkl: "Pane bože, to jsou problémy. To bych chtěl mít. Kdyby se s ním jen vyspal a dál to nehrotil, bylo by mu teď líp a nezvracel by ti na tričko…"
"Jo… ale-co si to řekl? Jaký tričko?" Damian se kouknul na svoje rameno, na kterém nechal pozůstatek jeho kamarád.
"Ty prase!" vykřikl, když si uvědomil, že mu jeho známý právě pozvracel jeho nové tričko. "To si vypereš!" dodal.
Andy absolutně nevěděl, co dělal, a jeho kamarádi poznali, že postel pro něj bude nejlepší místo. I když blonďák žadonil, aby ještě zašli do jednoho klubu…
***
"Dobré ráno," zamumlal černovlasý chlapec, když jeho kamarád, spící vedle něj, otevřel oči.
"Uh, já… tu usnul?" otázal se Eda a protřel si slepené oči.
"Jo. Včera si šel ke mně a pak jsme se milovali a pak zase milovali a pak jsi usnul," zasmál se Chris, políbil Edu na čelo a těžce vstal. "Dáš si něco k snídani?"
"Ne… musím jít domů… Kolik je hodin?"
"Půl dvanáctý," oznámil Chris a natáhl na sebe černé tepláky.
"Půl dvanácté?" vyjekl Eda a rychlostí blesku vstal z postele. Beze slova se oblíkl, políbil Chrise na rty a rozeběhl se domů. Jeho matka ho sice nehlídala, ale netušil, co řekne. Kde byl?
Čím rychleji se blížil k domovu, tím více zpomaloval jeho kok. Ani nevěděl proč. Vždyť ho nikdo nehlídá, nebo snad ano? Spíš se snažil vymyslet, co řekne. Když dorazil na místo, kde stály maringotky, nikoho neviděl. Všichni byli schovaní před mrazem a padajícím sněhem. Až na jednu postavu. Hubený chlapec se skláněl nad zemí a něco dělal. Eda se k postavě přiblížil ještě více.
"Ahoj," řekl tiše a lehce se usmál na modrovlasého chlapce, který drhl boty.
"Jé, ahoj," Tien se narovnal a podíval se svému kamarádovi do očí. "Kde jsi byl? Čekal jsem na tebe snad do půl druhé. Myslel jsem, že ti bylo špatně, tak jsem se o tebe bál." Jeho hlas zněl rozčileně. Chlapec s vínovými vlasy zamrkal. Chvilku přemýšlel nad odpovědí, ale nakonec uznal, že by bylo fér říct modrovláskovi pravdu. Vždyť i on teď patří do 'jejich' party.
"Nechceš jít se mnou dovnitř? Je tu strašná zima." Zadrkotal zuby Eda a zachumlal se do své teplé mikiny. Byla mu z Tiena zima, neboť modrovlasý chlapec měl na sobě je lehkou mikinu, kterou nosil celoročně, prodřené kalhoty, takže mu táhlo na nohy a obyčejné plátěné kecky, které měl promočené od sněhu.
"Jo, dobře, rád," usmál se Tien a společně přišli do vyhřáté maringotky. Oba se posadili na postel.
"Víš, mně nebylo včera zle," Eda se mu podíval do očí.
"Tak co se dělo?" Zeptal se nechápavý Tien… Eda si jen povzdychl, protože si myslel, že to chlapci dojde, ale zřejmě ne.
"Prostě…byl jsem s Chrisem. Spali jsme u něj. Ale prosím tě, hlavně nic nikomu nesmíš říct, je ti to jasný? To se nesmí nikdo dozvědět." Řekl Eda s prosbou v očích.
"Ty… ty jsi spal u Chrise? Říkal si, že jdeš domů, že ti není dobře." Zamumlal zmateně modrovlasý chlapec.
"Tiene… já vím, že je to ode mě hnusný ale… miluju Chrise. Když jsem je s Andym potkal, hned jsem věděl, že chci Chrise a do jejich party bych se nedostal, kdybych nezačal chodit s Andym. On o mě měl zájem a byla to dobrá příležitost. Chris semnou vůbec nemluvil. Ale… znáš ten pocit, když víš, že on je ten pravý a ty bys pro to, abys ho získal, udělal cokoliv?" drmolil ze sebe rychle Eda. Tien jen přikývl. Přesně věděl, o čem Eda mluví, jelikož to samé cítil k němu.
"Tak jsem začal chodit s Andreasem, mám ho rád… ale rád jako kamaráda. Dostal jsem se k nim do party a pak to začalo. Chris si mě začal všímat a… pak jsme spolu začali spát." Dokončil.
"A spal jsi i s Andreasem?" zeptal se Tien s mírně nakloněnou hlavou. To, co mu právě Eda řek, si snažil pořádně uvědomit. Netušil, že by takovéhle věci byl něžný Eda schopný. Vždy mu přišel jako romantický, hledající pravou lásku. To, co mu právě řekl, znělo, že pravou lásku hledá, ale úplně špatným způsobem.
Eda na jeho otázku přikývl: "Ano, ale bylo to úplně jiné než s Chrisem. S Chrisem je to mnohem lepší, víc si to užívám, je to s ním krásné." Povzdychl si.
"Protože ho miluješ," zašeptal Tien a lehce sklopil hlavu. Jeho srdce ho bolelo. "No, a co s tím chceš dělat? Řekneš to Andymu?"
"Zešílel jsi?" Eda se podíval na svého kamaráda s hrůzou v očích. "Tohle se nikdy nesmí dozvědět. Andrease bych ranil a ještě bych zničil dlouhodobé přátelství mezi ním a Chrisem. A to rozhodně nechci."
"Ale to taky není řešení," namítl modrovlásek.
"Já vím, že to není řešení," Eda se rozmáchl rukama a vstal, začal chodit po své maringotce. "Ale kdybych nějaké měl, určitě by bylo všechno jinak."
"Uvidíš, že něco určitě vymyslíme, já ti třeba taky nějak pomůžu, jo?" Modrovlasý chlapec se dobrosrdečně usmál. Edu měl opravdu velmi rád a chtěl mu pomoci. Chtěl, aby byl šťastný.
Jakmile se Eda uklidnil, opět se posadil vedle Tiena a podíval se na něj: "Neptala se po mně máma? Nenadávala?"
"Jen se ptala, kde jsi." Pokrčil rameny Tien. "Jinak nic neříkala, takže asi všechno v pořádku."
Najednou se z venku ozval křik. Oba chlapci zvedli hlavu k oknu, aby se podívali, co se děje. Venku běhal obtloustlý muž, rozhazoval rukama a chrlil ze sebe nadávky. Tien si povzdychl: "Budu muset jít."
Jakmile se objevil venku, Eda z okna pozoroval, jak muž chytl modrovlasého za ruku a lomcoval s ním. Zřejmě kvůli tomu, že boty nebyly dostatečně čisté.
Bylo mu ho velice líto, jenže proti jeho otci nic nezmohl. Již od mala neměl Tiena v lásce a rozmazloval spíše jeho sourozence. Ještě chvíli Eda přemýšlel, jak by mohl danou situaci vyřešit. Byl rád, že se někomu svěřil. Ulevilo se mu a věděl, že na Tiena se může spolehnout a nikomu nic neřekne.
"Kde jsi byl?" ozvalo se u dveří, jeho matka právě vešla dovnitř. Ve tváři neměla hněv, ale strach.
"Neboj se, mami, přespal sem u kamaráda," odpověděl tiše dál a pozoroval dění z okna.
"Měla jsem strach, mohl jsi alespoň napsat nebo zavolat," namítla.
"Omlouvám se, maminko," šeptl. Jeho matka poznala, že se její syn trápí. Přešla k němu, objala ho a začala mu do ouška šeptat slova, která ho vždy uklidňovala. "Čas všechno vyřeší a ty najdeš způsob, jak být zase veselý."
"Když tohle je jiné. Z mého štěstí by akorát někdo trpěl," odpověděl popravdě.
"V tom případě musíš najít řešení, které bude výhodné pro oba," dodala. Políbila svého syna do vlasů a odešla.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Onisay a Jannule Onisay a Jannule | E-mail | Web | 13. srpna 2011 v 23:07 | Reagovat

Mě něco říkalo že tu bude další :D
Krásné jako vždy akorát chudáci kluci. Naprosto s Tienem soucítím a vím jak si příjde. A Andreas je pěkně na šrot to se musí nechat, hlavně to s tím hajzlíkem Samem... Doufám že budete stejně dobře pokračovat i dále a že se najde dobré východisko :)

2 anna anna | 14. srpna 2011 v 9:26 | Reagovat

už by to chtělo,prostě nejak ještě zaplést třeba kdyby začal andreas spát s tienem nebo tak.

3 hanisek hanisek | 14. srpna 2011 v 12:05 | Reagovat

je mi Andyho lito ae Eda nemuze za svy city

4 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 14. srpna 2011 v 20:11 | Reagovat

Ta povídka je tak neskutečně podle pravdy. Ty city a to všechno.. přečtu to vždy jedním dechem. Je to nejlepší povídka, kterou jsem kdy četla))

5 Dee Dee | Web | 14. srpna 2011 v 21:43 | Reagovat

no tak sa to pekne vyvíja :)
len chuda Andy,no ale čo už,citom neporučíš...je to fakt také realistické,lebo podľa niektorí ľudia tiež takto riešia situácie,že sa dajú do kopy s niekým,kto im zabezpečí to,že sa priblíži viac k človeku,ktorého naozaj chce...čo je síce smutné a nevýhodné pre toho človeka,ktorého si vyberú za "obeť" ale aj také sa stáva...
hold,krása a teším sa na pokračovanie :)

6 teweska teweska | 22. srpna 2011 v 17:48 | Reagovat

tesim se na dalsi dil.. jinak chudak andy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama