Chcete dostávat informace o novém díle do zpráv? Přidejte si náš profil CARROUSEL POVÍDKA a dostávejte info hned, když se objeví nový díl... x))

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003578337012

Carrousel 12. díl

25. července 2011 v 23:59 |  Carrousel
Autor: Kitty & Amy
Betaread: Clarrkys

12. díl

"No, to je vážně super, a co chceš jako dělat? Jsme uprostřed lesa a jsme bez mobilu," řekl tmavovlasý chlapec a v jeho hlase bylo znát, že i on má trochu strach. Není se čemu divit, tak velkou bouřku v životě ani jeden z chlapců nezažil. Vítr lomcoval s látkou stanu na všechny strany.
"Divím se, že ten stan ještě stojí," prohlásil blonďák s mobilem v ruce, jak se vehementně snažil chytit signál.
"To bude v pohodě, brzo to přejde," snažil se o útěchu bubeník.
Jediný, kdo ve stanu mlčel, byl Eda. V jeho očích byl strach a po těle se lehce třásl. Měl opravdu z bouřky hrůzu. Zalezl do spacáku a na hlavu si hodil mikinu, aby nic neviděl.
"Miláčku, neboj se," zašeptal blonďatý chlapec svému příteli a pohladil ho po ruce. Snažil se ho nějak uklidnit, ale moc mu to nešlo.
Po půl hodině se bouřka pomalu začínala utišovat a konečně se zpod mikiny ozvalo: "M-možná, že by přece jen bylo lepší, kdybychom ráno jeli domů, ne?" Eda se podíval jedním okem na své společníky.
"Prosím tě, ty toho naděláš, jsi jak bábovka…Už je to pryč a ty chceš jet kvůli takovéhle blbosti domů," propíchl ho pohledem černovlasý chlapec.
"Cože jsi to řekl?" ozval se ihned Eda a posadil se.
"Jako co?"
"Co jsi řekl, že jsem?"
"Myslíš bábovku?" Pousmál se Chris.
"Jo, přesně to…nejsem bábovka, zabiju tě," hnědovlasý chlapec se díval s pohledem vraha.
"No tak, nechte toho!" ozvalo se za jejich zády. "Nemusíte se hádat kvůli každý píčovině, ne?" Andyho hlas zněl naštvaně.
"Co se vztekáš? Vždyť já si z bábovky dělám jen srandu," zasmál se bubeník a šibalsky se podíval na Edu, který jeho pohled raději ignoroval.
Mezi tím, co se chlapci hádali, uklidnila se bouřka a vítr utichl a v lese zavládlo opět hrobové ticho.
"No vidíš, říkal jsem ti, že to brzo přejde," řekl s úsměvem blonďák svému příteli a políbil ho na čelo. "Teď můžeme klidně spát."
Všichni ulehli a chystali se odejít do říše snů, ale po chvilce mlčení se ozval drsný hlas černovlasého: "Kluci? Víte, že po bouřce jsou zvířata hodně vystrašená a chodí hodně často lovit? Jsou tak divoká, že jsou schopni zabít cokoliv a kohokoliv…"
"Cože?" pípl Eda, opět se strachem v očích.
"No fakt, nedělám si žádnou…." Ani to nestačil dopovědět a Andreas mu skočil do řeči: "Prosím tě, nevěř mu ani slovo, vždyť si dělá legraci…Nevím, co ho pořád strašíš, Chrisi," vrhl vražedný pohled na tmavovlasého. Všichni se opět na chvilku uklidnili, ale potom znenadání uslyšeli nějaké zvláštní zvuky. Praskání větví, funění a těžké kroky.
"Slyšíte to, co já?" řekl skoro neslyšně Eda. Opět se třásl po celém těle a svou rukou zabrousil ke Chrisovu spacáku, který pevně sevřel.
"Tohle už není sranda, Chrisi," ozval se Andreas a posadil se. Všichni tiše naslouchali. Kroky se blížily….
"Co budeme dělat? Co to může bejt? Je to jaké to zvíře, jak říkal Chris?" pípl už úplně bledý Eda.
"Držte huby," sykl bubeník a umlčil své společníky krátkým mávnutím ruky. Byla naprostá tma, v tom tichu slyšeli jen blížící se kroky a funění. Je to zvíře? Najednou se to zastavilo přímo u jejich stanu. Praskavé zvuky utichly. Teď se opravdu všichni tři natolik báli, že se nikdo z nich ani nepohnul. Ano, i nebojácný Chris se lehce po těle třásl. Něco začalo šátrat po látce stanu, až to uchytilo zip. Kamarádi se drželi za ruce a tiskli se k protější straně stanu, jak nejvíc mohli. Zip stanu se začal otevírat. Během tří vteřin se v mezeře objevila blonďatá rozčepýřená hlava.
"No, vy vypadáte," začal se smát na plné kolo Chrisův bratr - Gabriel. Všichni tři si oddychli, ale byli stále ještě v šoku.
"Ty idiote," vykřikl bubeník a strčil do svého bratra.
"Víš, jak jsme se báli?" Vydechl blonďák a nahlas si oddychl.
"Já vím, to byl taky účel," tlemil se Gabriel a vlezl si do stanu, kde se rozvalil natolik, že už tam nebylo k hnutí.
"Můžeš mi říct, co tu jako děláš?" podíval se černovlasý na svého bratra s otazníky v očích.
"No, všude je strašná spoušť po tý bouřce, tak mě sem máma vyslala, má strach, tak vás musím přivést domů… zdůraznila, že vás mám přivést živý, ale když vás tady vidím, jak jste modrý strachem, tak tedy nevím…" Gabriel se zase rozesmál.
"No, alespoň správný slovo," ozval se konečně Eda a vylezl ze spacáku. "Budu rád, když už budu doma, protože tolik strachu, co jsem zažil z dnešní noci, jsem nezažil za celý svůj život."
"No, tak se zvedejte, pánové," zavelel Chrisův bratr a pomáhal jim s veškerým balením úplně mokrých věcí.
***
"Ještě, že už jsem doma," mumlal si sám pro sebe Eda, který sebou švihl na postel a mokré věci hodil na zem. "Už v životě nikam nejedu, né do žádnýho temnýho lesa…" Edovo přemýšlení a mumlání přerušil randál. Hluk přicházel z venku přímo vedle jeho maringotky. Jeho zvědavost mu nedala a šel se ihned podívat, co ten hluk způsobilo. Vyšel ven a uviděl na zemi Tiena, který ležel rozpláclý v bahně, vedle něho převrhnutý kbelík.
"Ty jsi mě zase pozoroval?" dal si ruce v bok chlapec s vínovými vlasy.
"Šel jsem se jen podívat, jestli už jsi zpět," odpověděl mu modrovlasý. Tváře měl celé rudé od studu.
"No, jasně, a proto jsi lezl na kbelík a natahoval tak zvědavě krk, až jsi z toho spadl, co?" zakroutil hlavou Eda. Potom se ale nad drobným Tienem slitoval: "Pojď, prosím tě, dovnitř, jsi celý špinavý a ještě nastydneš…" Modrovlásek okamžitě poslechl a šel do maringotky, kde už bylo docela teplo. "Svlíkni si to špinavý tričko, nebo mi tu ještě něco umažeš… půjčím ti svoje," řekl Eda a začal hrabat ve skříni. Když se otočil, Tien pořád seděl nehnutě na posteli, tričko stále na sobě. "Co je? Já tě neukousnu," usmál se dobrosrdečně chlapec na svého modrovlasého přítele.
"Tak se ale nedívej," šeptnul stydlivě Tien. Eda se otočil, ale v odrazu v okně stejně moc dobře viděl chlapcovo tělo. Už zase mu ho bylo tak líto. Když si modrovlásek sundal svoje špinavé, malinkaté tílko, Eda uviděl mnoho šrámů a podlitin po celém trupu. A ty žebra! Byl strašně vychrtlý. Tak, až to nebylo vůbec hezké… "Už můžeš," řekl, když si na sebe navlékl Edovo tričko, které mu i tak bylo velké. Chlapec s vínovými vlasy si sedl vedle svého společníka na postel a podíval se na něj.
"Tak jaké to bylo…tam s nimi?" zeptal se Tien. Snažil se skrývat svoje zklamání a smutek v jeho hlase, ale moc mu to nešlo. Byl smutný z toho, že také nemůže patřit do této party a být mezi lidmi.
"Docela to šlo, bylo to tam fajn," zalhal tak lehce Eda. Samozřejmě o svém strachu, který zažil, se nezmínil.
"Byl jsi tam s tím svým…?"
"S kým?"
"Já vím, že s ním chodíš…s tím blonďákem."
"Jak to víš?"
"Prostě to vím, nejsem zas tak blbej, jak si myslíš, víš?"
"To jsem přece nikdy neřekl."
"Ale myslíš si to."
Nastala chvilka trapného ticha.
*
"Hele, pokud opravdu tak chceš, tak já se kluků zeptám, jestli bys mohl i ty patřit do jejich party… chceš?" zeptal se Eda s úsměvem na rtech. Tiena mu bylo opravdu upřímně líto. Už jen jak ho viděl v okně.
"No, já nevím, stejně by mě tam nevzali."
"Co ty víš? Když vzali mě…"
"Ale ty jsi úplně jinej než já… jsi krásnej, dokonalej, milej, dobrej parťák…" Tien to ze sebe vysypal tak rychle, že si ani neuvědomil, co vlastně řekl. Vždyť on mu řekl všechno, co doposud držel v tajnosti. Teď vyšlo najevo, že se mu Eda líbí. Ale to on nechtěl, aby se někdo dozvěděl. A zvláště ne Eda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hanisek hanisek | 26. července 2011 v 9:19 | Reagovat

dokonalý... musela jsem se smát i s Gabrielem to fkt bylo vtipný... se těším na další díl a doufám ze to nebude dlouho trvat xD

2 Teweska Teweska | 26. července 2011 v 19:48 | Reagovat

u toho jsem se tky zasmála. se těším jk to bude dál.

3 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 26. července 2011 v 20:24 | Reagovat

Gabriel je dobrá svině. XD A zajímá mě, co odpoví Eda. 83

4 xoxo_Lady xoxo_Lady | Web | 27. července 2011 v 9:56 | Reagovat

Uh, právě se mi naskytl pohled na desátý div světa! Už dlouho jsem hledala nějakou originální slash povídku, při které bych trávila nudné večery. Určitě se do ní pustím.:) Máte to tady pěkné, útulné, akorát mi to trošku připomíná stránku od Syhrael, ale to neberte jako kritiku. Určitě sem ještě zavítám *mne si ruce a nedočkavě nadskakuje:D*...

Na film se určitě mrkněte, mě nadchnul a pak dejte vědět, jestli se líbil stejně jako mně.;o) :D

5 Ooli_3M Ooli_3M | 27. července 2011 v 21:10 | Reagovat

Jen tak dáááál ;) Začíná mě to bavit víc a víc ;P

6 Hanicka Hanicka | 28. července 2011 v 15:36 | Reagovat

tkže krásný jko vzdy tesim se na dalsi nejradsi bych chtela a by to bylo uz ted

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama